Dopravci LCC

Virgin America: bez jásotu, ale s optimismem

Virgin America snižuje finanční ztráty. V loňském fiskálním roce dopravce vykázal ztrátu 43 miliónů dolarů za první čtvrtletí, letos vykazuje za stejné období ztrátu 22 miliónů dolarů.


Což může být velmi zásadním faktorem v budoucím úmyslu Virgin America, který zní jasně: nabídnout investorům z řad veřejnosti možnost nákupu akcií Virgin America. Úpis akcíí investorům z řad veřejnosti je velmi častým instrumentem, díky němuž může podnikatelský subjekt získat zajímavý finanční kapitál od těch, kteří si akcie daného subjektu koupí. V případě společnosti Virgin America může jít o velice zajímavou investici: Virgin America je velmi atraktivním leteckým doravcem, který má velmi solidní pověst. Jejich agresivní cenová politka, která produkt společnosti řadí na rozhraní {tip Legacy Carrier:: označení označení pro aerolinky, jejihž produkt necílí na co nejnižší cenu, je zaměřen na kvalitu a související servis služeb}LC{/tip} a {tip Low Cost Carrier:: dopravce, jehož produktem je co nejnižší cena služby a minimum služeb v ceně již zahrnutých}LCC{/tip}, je cestujícími vnímána vcelku pozitivně.
Ze  zvěřejněné finanční zprávy je vidět jasný posun k lepšímu. Nejen co se týče celkové finanční ztráty před zdaněním, ale i vyšší hodnotou {tip Termín passenger revenue::ukazuje, jaká je finanční hodnota služeb v závislosti na cestujících – tedy zda produkt, který si cestující zakoupil, je pro dopravce ztrátovým, nebo naopak ziskovým.}passenger revenue{/tip}.
V Evropě je cestujícím v letecké dopravě znám sesterský produkt Virgin GroupVirgin Atlantic. I tento dopravce je velmi oblíbený – s cenou přibližně £350 za jednu cestu do Los Angeles, je velmi vyhledávanou alternativou k běžným aerolinkám. Například British Airways nabízejí na stejné datum cenu £570 za cestu – a i když se nejedná o rozdíl dramatický, úspora může být zajímavá pro spoustu cestujících. Nic méně i Virgin Atlantic se potýká s finanční ztrátou – v účetním roce 2012 vykázal ztrátu před zdaněním  £101 milionů liber šterlinků.
Pokud tedy aerolinky Virgin America udrží stávající trend, tedy postupné snižování ztrát, je reálné, že v roce 2015 vykáží před zdaněním zisk. Pravděpodbně v řádu statisíců, ale i tak byl to byl zajímavý finanční výsledek. O to více zajímavá by pak investice do akcií Virgin America mohla být.
 


Discover more from Dopravní Magazín

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Discover more from Dopravní Magazín

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading